17 Aralık 2009 Perşembe

Kamyon çeker 30 - 40 Ton, Gönlüm Çeker Paris Hilton

Gün geçmiyor ki trafiğimizde bizi şaşırtan yeni bir kişilik daha ortaya çıkmasın. İstanbul trafiğinin methini yapmanın artık yersiz olduğu bu zamanda bazı trafik kimliklerine tanımlama getirerek bir rehber mahiyetinde çalışmayla Evde Kendimiz olarak yanınızdayız, arkandızdayız, bir bakmışsın ordayız, hooop nasıl tak diye burdayız?

İlk örneğimiz Hilmilerden başlayalım,

Hilmiler trafiğe karışmadan önce, soğuk suya atlamadan önce ayağını sokup la la la diye kaçışan adamlar gibidir. Temkinden öte mıymıylık boyutunda araç kullanımlarıyla aslında trafiğe doğrudan zarar vermezler ama Haydarların gazabına meydan hazırlarlar.

(bir Hilmi örneği)

Haydarlar kompleks yapının en keskin bölümleridir. Genelde büyük araçlar kullanırlar ve diğer küçük araçlara bakarak Midtown Madness ile Carmageddon arası bir sürüş zevki yaşarlar. Dişi sürücüler onlar için “bonus stage” gibidir. Bayanların araçlarını sıkıştırdıkça leblebi gibi bonusları toplarlar.

(bir Haydar örneği)

Cengizler ise Haydarlara benzerler ama sadece bayan sürücüler üzerine yoğunlaşmışlardır. Onlar araç sıkıştırmanın ötesinde kırmızı ışıkta araçların aynalarını birbirine değdirecek kadar yaklaşıp trafik fortu bile yapabilirler. Cengizleri ortalama 15 TL değerindeki Ray-Ban gözlüklerinden kolaylıkla tanıyabilirsiniz.

(bir Cengiz örneği)

Teyzeler işin en sıkıntılı kısımlarındandır. Eğer ki işlek bir yolun kenarındaki sıraya park edecekse Alişan edasıyla olay bitmiştir demekten başka çareniz kalmamıştır. Ani trafik zaafları yaşamalarını dikiz aynalarına astıkları kokuların çok fazla yoğun olmasından ve kimyasal değerlerin araç içerisinde kafa yapıcı etkisinden kaynaklandığı düşünülmektedir.

( bir Teyze örneği ama bahsi geçen teyzelere örnek olacak cinsten)

Onsekizdengünaldımbubabağaarabaalsanağlar shift delete yapılarak silinmesi gereken bölümlerdir. Haydarlarla reaksiyona girmeleri sonucu bu yaşam birimlerinin karbondioksit ve su olarak doğaya geri salınımları olasıdır ve sevinilesi gibidir.

(yorumsuz)

Taksiciler,minibüsçüler ve dolmuşçular konusu bu konudan ayrı tutularak uzun araştırmalar sonucu bir gün önünüze getirilecektir.

Çiçek Abbas filmindeki Şener Şen kadar başarılı sürüşler diliyoruz…

4 yorum:

 1. "trafik fortculugu" kavramiyla olaya bambaska bir boyut katmissin be abi:) yuregine saglik

  YanıtlaSil
 2. trafik fortçuluğunu arkadan değidirerek yapanlar da var trafik ışıklarında.

  ayrıca "nasıl tak diye burdayım" göndermesine de bayıldım. sürat! tecrübe!

  YanıtlaSil
 3. cengiz'i karıştırmıcaktın...

  YanıtlaSil
 4. su fortcular gene tipten kelli hazirlikli yakaladiklarimizdan da, asil ben butun kazalarimi hilmi'lere (hilmi amcalar olsun, hilmi teyzeler olsun) borcluyum. Bir insan bu kadar da kararsiz kalamaz artik diyerek hamle yapiyorum ki duracaklari tutuyor. Dur-kalk, dur-kalk omrumu curuttuler. Hilmi ve Hilmiye'lerin bir diger uyuzlugu da cingar cikis esnasinda kamu kurum ve kuruluslarina ait kimlik kartlarini cikararak one gecme arzulari.

  YanıtlaSil