16 Ocak 2012 Pazartesi

Kar Tatili 30 yaşında!!!

Sevgili okurlar yeminlen sizin okumaya falan niyetiniz yok. Yok, bloğu okumaya niyetiniz olmasa burda ne işiniz var.(eheheh=P) Neyse kelime oyunu yapmayayım gece gece. İnsan bir an olsun heyecanlanmıyor değil "kar tatili" lafını duyunca. İlkokuldan üniversite yıllarının sonlarına kadar kar tatiliyle büyümüş bir nesil 30'lu yaşlara doğru da bir kar tatili beklemiyor değil. Üretime de bir gün ara vereydik olmamıydı?

...
ahh kahpe kar tatili
sen değil misin o finallerin katili
...

Bu vesileyle Evdekendimiz bu karda kışda da kitlesini unutmadı.


İkeya'dan aldığımız masada topladığımız kriz masasında Valilerle yaptığımız toplantı sonucunda İstanbul'un bazı bölgelerinde eğitime birkaç gün süreyle ara verildi.

"Tranetorp kriz masası"

Evdekendimiz: Sayın valilerim hava şartları kötü, herhangi bir tatil durumu var mıdır?

Valiler: Evet. Eğitime bir bilemedin iki, belki de 3 gün ara vericez.

Evdekendimiz: Sayın valim; eğitime ara veriyoruz diyosun da allasen duyan da atom parçalıyosunuz sanıcak. Verdiğiniz eğitim de eğitim olsa ehehe ehehe =P. Eğitime ara veriyomuş, puhahaha

Valiler: Lütfen eğitim kurumlarımız hakkında böyle ileri geri konuşmayalım. Sonuç olarak her mesleğin iyisi kötüsü var. Hatta dilimize yerleşmiş "iyi polis kötü polis" diye bir kavram bile var. Neyse, güzide klüplerimizi, pardon eğitim kurumlarımızı bu şekilde genelleyerek lekelemeyelim.

Evdekendimiz:Tamam be başkan, sen de hemen alınma. Bizimkisi işte makara kukara olsun. Buyrun söz sizde.

"Çamlıca Valisi: Ben bu makamda oldukça size tatil matil yok."


"Beykoz Valisi: Şen şu gözlere baksana bi. Bak dişlerimi sıkıyorum farkettin mi?"


"Karaman Valisi: Yandan çek yandan. Bi gün. Bi gün yeter size."


"Isparta Valisi: Sol elimi sağ elimin üstüne koyayım sen anla artık ordan."


"Adana Valisi: Adana olm burası. Başka sorusu olan?""Ankara Valisi: depik dostumuzu merak edenler olabilir. Kendisi vatani görevini yapmak üzere Ankara ilinde ikamet etmektedir bir süreliğine. Revirci falan olmuş aldığımız haberlere göre. Sizin anlıyacağınız full yatış. Askerlik dönüşü silahlı kuvvetler ve sağlık sistemimiz konusunda tecrübelerini paylaşmasını bekliyoruz."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder